15/Kasım/2014, 11:33 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Başkan'dan Mesaj

Başkan'dan Mesaj

Mahir BAYRAK

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 3104 kez okunmuştur

-Eğitime başlarken amacınız nelerdi?


Mahir BAYRAK:  Göreve geldiğimizden itibaren eğitimlere önem verdik. Değişen ve gelişen eczaneler, gelişen teknisyen yönünde elzem bir talep oluşturmuştur. Özel eğitim almış teknisyenlerin kendine güvenlerinin olması, yeterlilikte ve yetkinlikte olması bizim içinde önem arz etmektedir. Beraberinde eczacılarımızın elaman ihtiyacı, istenilen yeterlilik ve nitelik, elden satış konusunda bilgili ve eğitimli OTC alanında bilgi sahibi, dermokozmetik alanına hakim olacak teknisyen isteniyordu fakat bu alanda  donanımlı teknisyene ulaşabilmek zordu. Düşüncemiz eczacılarımız ile eczane teknisyenlerini bir araya getirerek arz talep konusunda yeterlilik sağlamaktı. 

Buradan yola çıktık..  Biz diyoruz ki eczaneye gelen hastaların reçetesini karşılayan teknisyen mutlaka tedaviye destek ürünleri de bilsin. Hasta/Müşteri ilişkilerinde uzman ve yetkinlikte olsun. 

  

-Hedefiniz nelerdi hedefin neresindesiniz?


Mahir BAYRAK…  Üzülerek söyleyebilirim istenilebilen seviyede değiliz. İstanbul da 7000 adet eczane olduğunu düşünürsek ortalama 2 elamandan 14000 teknisyen demek biz şuan sadece 1000 eczane teknisyeni / uzmanı eğitim verebildik.
  

-Şimdiye kadar kaç eczane teknisyeni sertifika aldı kaç kişi hedefliyorsunuz?


Mahir Bayrak  Halen devam etmekte olan 3. eğitimimizle birlikte azami 100 kişi ile eğitim yapıyoruz, 40 eczacımız 150 eczane teknisyeni 100 dermokozmetık uzmanı ve öğrenci eczacı ve öğrenci eczane teknisyenler ile devam etmekteyiz.. 


İzninizle bir hatırlatma da yapmak istiyorum; yapmış olduğumuz eğitimlere Anadolu'dan yani İstanbul dışından daha fazla talep gösterip önem veriliyor.  


Katılan kursiyerlerin büyük bölümü bayanlardan oluşuyor. Üzülerek söyleyebilirim ki erkek teknisyen arkadaşlar pek ilgi göstermiyor. Eğitimlerimiz, alanında uzman eğitmenler tarafından veriliyor ve Güzellik uzmanlığı belgesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafında onaylanmakta. Sanıyorum bu konuya erkekler Güzellik Uzmanlığı düşünmedikleri için talep göstermiyorlar fakat Danışmanlık ve OTC alanında yetkinlik eğitimleri verildiğini göz ardı ediyorlar.


Eğitimlere gereken önemi vermek meslektaşlarımız ve eczacılık camiasında faydası olacaktır.


SAYGILARIMLAMAHİR BAYRAK 


İSTANBUL ECZANE TEKNİSYENLERİ DERNEĞİ 

YÖNETİM KURULU BAŞKANI


 İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

VİDEO GALERİ

HUKUK DANIŞMANLIĞI SERVİSİ

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Çalıştığınız Eczanede Kaç Teknisyen Bulunmakta

NÖBETÇİ ECZANELER

 

Paylaşım Platformu

© Copyright® İ.E.T.D. Tüm Haklar saklıdır

Adres : Yeni Mahalle Abdülhalik Renda Caddesi No:16/j Pendik / İSTANBUL
Tel :0850 302 60 62
Faks : 0850 302 60 62
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]