28/Aralık/2015, 17:49 - Anasayfa // Eczane Haber Haberi yazdır

Eczanelere Yönelik Şiddet TBMM’ de

Eczanelere Yönelik Şiddet TBMM’ de

Bursa Milletvekili Erkan Aydın gündeme getirdi

  • Facebook Hayran Sayfamız
  • Twitter Sayfamız
  • Google +

  

   Bursa Milletvekili Erkan Aydın, son günlerde Türkiye'nin birçok yerinde nöbetçi eczanelere yönelik saldırı ve tehditleri TBMM gündemine taşıdı.


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği önergede Aydın, “Sağlıkta şiddete daha fazla kurban vermeden gerekli yasal düzenlemeleri TBMM’ye getirmek için çalışma yapmakta mısınız?” sorusunu yöneltti.


TEİS’ in haberine göre; Bursa Milletvekili Erkan Aydın verdiği önergede, son olarak İstanbul, Kağıthane bölgesindeki nöbetçi eczanede, reçetesiz olarak antibiyotik satın almak isteyen bir şahsın, olumsuz cevap alması neticesinde tehditler ve hakaretler savurduğunu, olay esnasında eczanede bulunan diğer hastaların ve bir sivil polisin müdahalesiyle eczaneden çıkarıldığını, daha sonra şahsın yakınlardaki bir lokantadan döner bıçağı alarak geri gelerek biri sivil polis olmak üzere iki hastayı yaraladığını hatırlattı.


 Bu olay sağlıkta şiddetin bir parçasıdır


Aydın, “Söz konusu sivil polisin havaya ateş açması sonucunda eczaneyi terk ederek olay yerinden uzaklaşan şahıs, kaçmak isterken yaralı olarak yakalanmıştır. Bu olay münferit değil, “sağlıkta şiddet” gerçeğinin bir parçasıdır. En önemli nedenlerden biri de akılcı antibiyotik kullanımının sadece eczacıya yasak koymakla sağlanacağını öngören düzenlemedir” dedi.


-Sorular-


Bursa Milletvekili Bakan Müezzinoğlu’na şu soruları yöneltti:


-Eczanelerin nöbetleri sırasında güvenlik sorunun çözülmesi için bir çalışmanız bulunmakta mıdır?


-Hastalarla hekim ve eczacıları karşı karşıya getiren saha uygulamalarının yeniden gözden geçirilmesi için bir çalışma planlamakta mısınız?


-Sağlıkta şiddete daha fazla kurban vermeden gerekli yasal düzenlemeleri TBMM’ye getirmek için çalışma yapmakta mısınız?teis.org.tr


administrator tarafından yazılan bu haber, 1480 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Eczane Haber Haberleri

Tümü

VİDEO GALERİ

HUKUK DANIŞMANLIĞI SERVİSİ

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Çalıştığınız Eczanede Kaç Teknisyen Bulunmakta

NÖBETÇİ ECZANELER

 

Paylaşım Platformu

© Copyright® İ.E.T.D. Tüm Haklar saklıdır

Adres : Yeni Mahalle Abdülhalik Renda Caddesi No:16/j Pendik / İSTANBUL
Tel :0850 302 60 62
Faks : 0850 302 60 62
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]