GÜNÜBİRLİK YUVACIK GEZİSİ

GÜNÜBİRLİK YUVACIK GEZİSİ

Değerli meslektaşlarımız;

Derneğimiz ‘Günübirlik Doğa Gezisi’ etkinlikleri kapsamında, doğal harikaların keşfini sevenlerle birlikte Karadeniz yaylalarının keyfini anımsatan Kocaeli /Yuvacığa gidiyoruz

Ayrıca birçok alternatif spor imkanlarınıda içinde barındırarak (Trekking, ATV, jeep safari, paintball, zipline) eşsiz bir gün geçirmenizi sağlayacaktır.

Kocaeli ili, İzmit merkez ilçesine bağlı Yuvacık, İzmit’e 10-12 kilometre mesafede, İzmit Körfezi’nin doğu ucunda 25 kilometrekare alana sahip yayla görünümünde, doğal güzellikleri içinde barındıran ormanlık alanları ile Kocaeli ile çevresinin en zengin su kaynaklarını içinde barındıran bir cennettir. Yuvacık Osmanlının son döneminde Karadeniz ve Kafkasya’dan gelen göçler sonrası Türk nüfusla tanışmıştır. Şimdiki nüfusunun büyük bir bölümünü Rizeliler oluşturmaktadır. “Şehrin gürültüsünden usandım bütün haftanın stresinden kurtulmak için bir yerlere kaçayım dağ, tepe havası alayım” diyorsanız, gidilecek en iyi adreslerden birisi Yuvacık’tır.

Doğanın sessizliğinin toprağın kokusuna karıştığı bu yerde, ormanın içindeki yürüyüş parkurlarından, asma köprüleri geçerek okla gösterilen rotalar sizi sonsuz güzelliklere götürüyor.

Araç Kalkış Yerleri

Saat: 7:00 Beylikdüzü Marmara Park Karşısı Metrobüs Durağı
Saat: 7:15 Avcılar Pelican Mall AVM Karşısı Metrobüs Durağı
Saat: 7:30 Mecidiyeköy Metrobüs Durağı

Saat: 7:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü

AVRUPA YAKASI ARAÇ SORUMLUSU

Kadir Süngü 05352270572

ANADOLU YAKASI ARAÇ SORUMLUSU

İsmail Özay 05318995352

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. İ. Yener YENİKURTULUŞ dedi ki:

    Olağan farklı bir durum olmadığı sürece geliyorum..

BİR YORUM YAZ

WhatsApp chat