ECZANE TEKNİSYENLERİ NE İSTİYOR?

ECZANE TEKNİSYENLERİ NE İSTİYOR?

Ülkemizde 27 bine yakın eczane, eczane başına ortalama 2,7 eczane teknisyeni düşmektedir. Tüm insanlığı etkisine alan korona virüs pandemisinin hızını artırdığı günümüzde bulaşı riski, biz eczane çalışanları için de büyük bir tehdit oluşturmaktadır.

Gerek çalışma saatlerimizin uzun olması, gerek ilgililer tarafından hiç bir standart koruyucu önlemlerin bile alınmaması, eczanelerin kendi imkânlarıyla yürürlüğe koymaya çalıştığı yetersiz önlemler ile biz, ailemize ve sevdiklerimize hastalık taşırız endişesini günden güne daha şiddetli bir biçimde hissetmeye başladık.


Karantina altına alınan eczanelerin, hayatını kaybeden eczacı ve eczane teknisyenlerinin yanında, sağlık çalışanlarında günden güne pozitif vaka sayısının artmakta olduğunu bilerek yaşamak, meslektaşlarımızın ve eczacılarımızın psikolojisini olumsuz yönde etkilemektedir. Sürekli hastalarla iç içe olmamız, tüm uyarılara rağmen fiziki ve sosyal izolasyonun sağlanamaması, virüs kapma riskimizi daha da artırmaktadır.


Hatırlatmak isteriz ki, bu sıkıntılı süreçte hiç bir hastanın mağdur olmaması adına çalışmak en büyük vazifemizdir. Eczanelere de en az hastaneler kadar ihtiyaç duyulduğunun da bilincindeyiz ve bu bir savaşsa, bu savaşın neferleri olarak biz: Eczane Teknisyenleri, görevimizin bilincindeyiz ve başındayız. Ne var ki korumasızız.


Büyük risk taşıyan eczanelerimizin esnek saat uygulamasına geçilmesi yahut nöbetçi sayısının arttırılması ile birlikte cumartesi kapalı tutulması, eczacılarımızın ve biz eczane teknisyenlerinin en azından hafta sonu iki gün kendini izole edebilmesi için gereklidir.


Eczane Teknisyenlerinin ulaşım sürelerini, mesai bitiminden sonra evlerine ulaşabilmede ki sıkıntılarını dikkate alarak, gün içerisindeki yoğun ve riskli çalışma sürelerinin üzerine, bir de verimsizlik, fiziksel ve ruhsal çöküntüye varan kaygı ve depresyonu da katarak, çalışma saatlerinin mümkün olabilecek en uygun biçimde düzenlenmesini de yetkililerden ivedilikle talep ediyoruz.

İSTANBUL ECZANE TEKNİSYENLERİ DERNEĞİ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. SALİM YAZICI dedi ki:

  25 YILDIR ECZANE TEKNİKERİYİM SGK DA 2014 DEN İTTİBAREN ECZANE TEKNİKERİ OLARAK GÖRÜNÜYOR ONDAN ÖNCEKİLER BİLİNMİYOR YAZIYOR SGK YA 2014 ÖNCESİ İÇİNDE ECZACI TEKNİKERİ YAZILMASI İÇİN BİR ÇALIŞMANIZ VARMI.

 2. SUAT TAŞKIN dedi ki:

  20 YILDIR ECZANE TEKNİKERİYİM İLK DEFA CUMARTESİ GÜNLERİ İŞE GELMEDİK VE SAAT 6 DA ÇIKTIK DEMEKKİ CUMARTESİ GÜNLERİ ÇALIŞMADANDA OLUYORMUŞ… ÇOĞU ECZACI ŞUNU DÜŞÜNÜYORLAR GALİBA, İSTEDİĞİ SAATTE GELİYOR BİR ÇOĞUDA CUMARTESİ GELMİYOR BİZLER ROBOT DEGİLİZ BİZDEN ROBOT GİBİ DAVRANMAMIZI İSTİYORLAR BENCE ECZACILARDA 6 GÜN VE SABAH 9 AKSAM 6 ÇALIŞSALAR,BİZDEN ÖNCE ONLAR İSTER CUMARTESİ ÇALIŞMAMAK BU ÇALIŞMA ŞEKLİNİN DEVAM ETMESİNİ İSTİYORUZ.

 3. SUAT TAŞKIN dedi ki:

  BENİM YORUMUM NEDEN SİLİNMİŞ ANLAYAMADIM HALBUKİ DOĞRULARI YAZMIŞTIM, BİZ BUKADAR ÇEKİNİRSEK HERSEYDEN HİÇ BAŞARAMAYIZ. BENCE BU DERNEĞİN HİÇ BİR İŞLEVİ YOK O ZAMAN

 4. Rabia Aygün dedi ki:

  Hangi yorumunuz silinmiş?

 5. RABİA AYGÜN dedi ki:

  Sizin bu söylediklerinizi biz bağırarak yüksek sesle söylüyoruz. Sürekli dile getiriyoruz. Web, instagram, Facebook, twitır gibi sayfalarda kurumları ve kişileri etiketleyerek söylüyoruz! Bu güne kadar haklı olduğumuz hiçbir konuda çekinmedik çekinmeyiz. Sizde bu konuda bu derneğe omuz vermek destek olmak, fikirleriyle proje üretmek isterseniz reelde de tanışmak isteriz.

BİR YORUM YAZ

WhatsApp chat