K I N I Y O R U Z !

K I N I Y O R U Z !

Günlerdir içinde bulunduğumuz zorlu şartlara rağmen çalışmaya devam eden eczacı ve eczane teknisyenlerine yaptığı tek önlemin hastaların içeriye teker teker alınması olduğunu dile getirmekten hiç çekinmeyen İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlunu yapmış olduğu bu açıklamadan dolayı kınıyoruz.


Tüm Türkiyede alınanan önlemler kapsamında Ankara, Konya, İzmir gibi büyük şehirlerinde aralarında bulunduğu eczacı odaları bir bir esnek çalışma saatlerine geçerek, Eczacı ve Eczane teknisyenlerini bu pandemiden korumaya çalışırken; Sarıalioğlunun gündemimizde böyle birşey yoktur demesi hepimizi hiçe saydığının göstergesidir.


Şimdilik 4 Eczacı ve 10 Eczane teknisyeninde çıktığı görülmüşken 1 eczacı ve teknisyeninin hayatını kaybettiği ve bu sayının hızla artacağı bilinirken bu açıklama bizleri kaygıya sevk etmiştir.


Bizler İl Sağlık Müdürlüğü ve Valilik izni ile hareket alanımızın kısıtlılığından bahsederken oda başkanımızın gündeminde dahi olmadığımızı öğrenmenin vermiş olduğu şaşkınlık içerisindeyiz.

Böyle bir günde herkesin sağlığını korumak adına yeterli ekipmanı kendi temin etmesi yaygınlaşmış ve normalleşmişken kendilerinden beklenilenin aksine yapılan bu talihsiz açıklama bir utançtır!

Gerekli düzenlemenin bir an önce yapılmasını istiyor,

Başkan Sarıalioğlunu göreve çağırıyoruz!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. emre dedi ki:

    arkadaşlar hep birlikte organize olalım cumhurbaşkanlığa cimere yazalım şikayetimizi bildirelim admine burdan çağrıda bulunmak istiyorum tüm ülkede teknisyenlere ve eczanelere önlem alınırken neden istanbulda bu gerçekleşmiyor 3 kuruş para kazanacak diye eczacılar. yazık gerçekten hakkımızı savunalım!!!

BİR YORUM YAZ

WhatsApp chat