26 NİSAN ECZANE TEKNİSYENLERİ VE TEKNİKERLERİ GÜNÜ KUTLU OLSUN

26 NİSAN ECZANE TEKNİSYENLERİ VE TEKNİKERLERİ GÜNÜ KUTLU OLSUN

Eczane teknisyenleri ve Teknikerleri olarak 2019 yılından bu yana her sene coşku ve sevinçle kutladığımız 26 Nisan Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri Gününün bu sene dördüncüsünü kutlamaktayız. 2018 yılında Konfederasyonumuzun kararıyla Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü olarak ilan edilen bugün, meslektaşlarımız arasındaki birlik ve beraberliğin vurgulandığı ve bizlere armağan edilen bir gün olup, hem çok anlamlı önemli bir gündür, hem de yoğun ve yorucu geçen kış aylarının ardından Nisan ayının en güzel günlerinden biri olarak baharın müjdecisi olmuştur.

Eczane Teknisyenleri Günü gerek meslek örgütlerimiz gerekse her geçen sene üniversitelerimiz ’de yenileri açılan teknisyenlik bölümleri ile artık eczacılık sektörünün sembollerinden biri olmuştur.

Meslek örgütleri olarak bugünü meslektaşlarımızın hatırasında eczacılık sektörü ile anmak ve diğer sağlık mensuplarının da bugüne dair farkındalık yaratabilmek adına yazılı ve görsel medyamızda yapılan yayınların etkisini çok önemli buluyoruz. Bu konuda sesimizi duyurabilmek için bize destek olan herkese teşekkür ederiz.

Eczane teknisyenleri dernek ve federasyonları olarak, eczane teknisyenleri gününü, meslektaşlarımız arasındaki dayanışmanın ve meslek bilincinin artırılması, mesleki gelişim için planlanacak eğitim ve seminerlerin duyurulması ve sosyal haklarımıza dair sorunların gündeme getirilmesi gibi birçok eyleme vesile olabilmesi için işlevsel bir gün haline getirme çabasındayız.

Eczane Teknisyenleri Dernekleri, Federasyonları ve üst çatımız olan Konfederasyonumuz ile birlikte günün anlam ve önemini meslektaşlarımızla  paylaşabilmek için çeşitli etkinlikler düzenlemekteyiz.

 

Eczane Teknisyenleri olarak sorumluluk ve görev bilinci ile  her türlü riski yöneten, insan sağlığını korumak için ülkemizin her köşesinde bu kutsal görevi sürdüren, canla başla çalışan meslektaşlarımıza teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.

Mesleğimizi, Türk Sağlık Ordusunun neferleri olan başta Hekimlerimiz ve Eczacılarımız olmak üzere hemşiresinden laborantına, sağlık memurundan radyoloğuna kadar her biri kendi alanının vazgeçilmezi olan önemli bileşenlerinden biri olarak görüyor ve daha da ileri götürmek vizyonunu taşıyoruz.

Sözlerimi bitirirken tüm meslektaşlarımın 26 Nisan Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri gününü kutlar ve başta eczacılarımız olmak üzere ülkemizin, sağlık camiasının diğer neferlerini de saygı ve sevgi ile selamlarım.

 

 

İSTANBUL ECZANE TEKNİSYENLERİ DERNEĞİ GENEL SEKRETERİ.

MEHMET ÜMİT ÇİNARKAYA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ