26 NİSAN ECZANE TEKNİSYENLERİ GÜNÜ KUTLU OLSUN

26 NİSAN ECZANE TEKNİSYENLERİ GÜNÜ KUTLU OLSUN

28 Ekim 2018 tarihinde, Ankara’da yapılan olağan Eczane Teknisyenleri Konfederasyonu kongresinde, Genel Kurul’a verilen önerge ile 26 Nisan tarihi Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü olarak kabul edilmiş, Konfederasyon yönetim kurulunca 18.12.2018 tarih ve 2 sayılı kararıyla da karara bağlanmıştır.

Öncelikle çalışanlarının haklarını koruyan, emeğin değerini bilen, çalışma koşullarının düzenlenmesinde personel odaklı bir metod izleyen, bununla birlikte pandemi günlerinde teknisyenine sahip çıkan, onların emniyetini kendinden önde tutan, zorlu çalışma şartlarında maddi ve manevi olarak çalışanlarına destek sağlayan eczacılarımıza sonsuz bir minnet borçluyuz.

Ayrıca çalışanların tazminat yükünden kurtulmak maksadıyla SGK’dan girdi-çıktı yapan, personel deneme süresini bir yıla kadar uzatan, SGK primlerini reel ücretten ödemeyen, işten atmakla tehdit eden, haftada 6 gün ve günde 11 saatten fazla çalıştıran, fazla mesai ve nöbet ücreti nedir bilmeden nöbet ertesi dahi çalışmamızı bekleyen, senelik izin hakkını kısıtlama yaparak kullandıran, kullanamadığımız iznin ücretini ödemekten imtina eden, öğle yemeği vermeyen, vermediği gibi dışarıda 1 saatlik yemek molasına da izin vermeyen işverenler ile de mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.

Meslektaşlarımızın ihtiyaç duyduğu her türlü hukuki destek daha önce de olduğu gibi derneğimiz tarafından sağlanmaya devam edecektir.

İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği mücadele yükünü her daim birlikte taşıyacak insanlarla yoluna devam edecektir. Örgütlenme işi gönül işidir.

Yurdun dört bir yanında derneklerde örgütlenerek ailesinden ve serbest zamanından fedakarlık yaparak çalışanlarımızın hakları için mücadele eden meslektaşlarımız başta olmak üzere tüm eczane teknisyenleri ve teknikerlerinin 26 Nisan Eczane Teknisyenleri Günü kutlu olsun.

Derneklerimize destek veren, “bende varım, bu meslek benim, bu dernek benim” diyerek mesleğini ve geleceğini sahiplenen tüm meslektaşlarımıza sonsuz teşekürler.

İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı

Erdinç Tak

26 Nisan Eczane Teknisyenleri Günü
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

WhatsApp chat